ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2019/2020

 

               Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

Epodręczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.  

 

Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

 

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

 • dziennika elektronicznego,
 • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
 • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

 

W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

 

 1. epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci NarodowejSerwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

 

Epodreczniki.pl
https://epodreczniki.pl/

To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

 

Materiały dostępne na platformie są:

 • bezpłatne,
 • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
 • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
 • dostępne z  różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
 • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

 

Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

 • e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
 • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
 • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

 

Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

 

Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

 

Portal Scholaris
http://www.scholaris.pl/

To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

 

Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

 

Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z  wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

 

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowychwww.cke.gov.pl

Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

 

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

Linki do materiałów o egzaminie maturalnym:

 

Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
http://wlaczpolske.pl

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.

Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski. 

Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce. 

 

Portal lektury.gov.pl
https://lektury.gov.pl/

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych
i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

 

Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik https://esero.kopernik.org.pl/

Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1 

Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

 

Serwis IPN Przystanek historia

https://przystanekhistoria.pl

Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

 

Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe. 

 

Strona Krajowego Biura programu eTwinning
https://etwinning.pl/inspiracje-2/inspiracje

Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.

 

Serwis Ninateka
https://ninateka.pl/edu

To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

 

Serwis Muzykoteka Szkolna
http://www.muzykotekaszkolna.pl/

Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

 

W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.

 

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju  Edukacji
www.bc.ore.edu.pl

Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.

 

Biblioteka Cyfrowa Polona
www.polona.pl

Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.

W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

 

Serwis Telewizji Polskiej
https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

 

Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

 Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

 Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

 

 Serwis Polskie Radio Dzieciom
www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Nasza szkoła bierze udział w akcjach:

AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2019/2020


OGŁOSZENIE

Informacja SOO


     Uprzejmie informujemy, że w dniach od 23 do 30 kwietnia 2020 roku, w Samorządowym Ośrodku Oświaty będą wydawane decyzje dotyczące stypendium szkolnego, w godz. od 9.00 do 13.00.

W przypadku braku możliwości odbioru decyzji w ww. godzinach prosimy o kontakt telefoniczny.
(84 6183040)

     Zgłaszając się po odbiór decyzji prosimy o posiadanie przy sobie numeru konta bankowego
i danych właściciela. Dane te potrzebne będą do wypłaty przyznanego świadczenia.

Prosimy jednocześnie o dostarczenie dokumentów zakupu (faktury, rachunki).

Wypłata świadczenia przyznanego za miesiące od stycznia do czerwca przewidziana jest jednorazowo w miesiącu czerwcu 2020 roku.

Ważna informacja

    W związku ze zmianą terminu egzaminu ósmoklasisty dni 21,22,23 kwietnia są dniami nauki szkolnej. Natomiast 24 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zgodnie z harmonogramem dni wolnych ustalonych na rok szkolny 2019/2020.

     Kolejny SUKCES! Helenka Koszyk została laureatką  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie”. Gratulujemy!

     Nasza uczennica z klasy V, Helena Koszyk, zajęła II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020
Serdecznie gratulujemy!!!!!

Polecamy także do wykorzystania w nauce na odległość


oraz

 • odwiedziny Muzeum Archeologicznego w Biskupinie www.biskupin.pl/wirtualnemuzem

Wyprawka dla pierwszoklasisty - lista niezbędnych rzeczy

 

 • Komplet książek wybranych przez nauczyciela,
 • zeszyty 16-kartkowe - w trzy linie, w kratkę po 2 sztuki.
 • plecak/tornister,
 • śniadaniówka + bidon,
 • piórnik,
 • ołówki,
 • temperówka,
 • gumka,
 • długopisy: zielony i niebieski,
 • klej w sztyfcie,
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
 • kredki ołówkowe i świecowe,
 • farby plakatowe + min. 2 pędzle o różnej grubości,
 • mazaki,
 • blok rysunkowy biały i kolorowy,
 • blok techniczny biały i kolorowy,
 • papier kolorowy (wycinanki),
 • plastelina,
 • min. 2 teczki z gumką (na prace plastyczne),
 • strój gimnastyczny (spodenki lub getry, biała koszulka, dres na chłodniejsze dni),
 • obuwie na zmianę - buty sportowe najlepiej na białej podeszwie  + worek,
 • strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku.

Wychowawczyni klasy pierwszej - Joanna Czyż


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


     Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 26.06.2020 r.
     W zakończeniu roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie naszej szkoły oraz wychowawcy poszczególnych klas, rodzice nie będą wpuszczani na teren budynku szkoły.


     Dla poszczególnych klas zostały wyznaczone godziny odbioru świadectw oraz wyznaczone pomieszczenia szkolne, w których odbędzie się ta uroczystość:
Klasa Igodz. 9.00 , uczniowie wchodzą do szkoły wejściem przez szatnię i kierują się na korytarz górny;
Klasa II – godz. 9.15, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od strony placu zabaw (drzwi do siłowni) na salę gimnastyczną;
Klasa III – godz. 9.30, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym na hol dolny;
Klasa IV – godz. 9.45, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem ewakuacyjnym od strony garażu blaszanego i kierują się do sali nr 5;
     Spotkanie z wychowawcami wyżej wymienionych klas powinno zakończyć się przed godziną 10.35, tak by można było przygotować sanitarnie pomieszczenia szkoły dla kolejnych klas .
Klasa V – godz. 11.30, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym na hol dolny.
Klasa VI – godz. 11.45, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem ewakuacyjnym od strony garażu blaszanego i kierują się do sali nr 5;
Klasa VII – godz. 11.15, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od strony placu zabaw (drzwi do siłowni) na salę gimnastyczną;
Klasa VIII – godz. 11.00, uczniowie wchodzą do szkoły wejściem przez szatnię i kierują się na korytarz górny.


     Podczas zakończenia roku szkolnego należy zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19.

Sukcesy w pływaniu Martyny Lewandowskiej uczennicy klasy VI

 

5-11 listopada 2019 r.
Zawody powiatowe w Krasnymstawie
I miejsce stylem dowolnym (kraulem)

13 listopada 2019 r.
Zawody rejonowe w Zamościu
I miejsce stylem dowolnym

04 grudnia2019 r.
Zawody wojewódzkie w Lublinie
IV miejsce


KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2020


     W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.


Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym. Terminarz (tylko  dla kategorii, które mamy w naszej szkole) jest następujący:

Kategoria

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

KADET

25.05.2020, godz. 14:15

02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45

BENIAMIN

25.05.2020, godz. 16:45

03.06.2020 (środa), godz. 16:45

MALUCH

26.05.2020, godz. 14:15

04.06.2020 (czwartek), godz. 16:45

ŻACZEK

26.05.2020, godz. 16:45

05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

     Wszyscy zgłoszeni do konkursu uczniowie naszej szkoły otrzymają od swoich nauczycieli matematyki, loginy i hasła, za pomocą  których zalogują się na platformę dzwonek.pl. Szczegółowa instrukcja logowania znajduje się poniżej.
Hasła i loginy można też uzyskać bezpośrednio od szkolnego koordynatora konkursu, ale trzeba w tej sprawie napisać e-mail na adres: bartomag@o2.pl.

SZCZEGÓŁÓWA INSTRUKCJA LOGOWANIA DLA UCZESTNIKA KOKURSU

Szkolny koordynator konkursu
Magdalena Bartosiak

Finał II Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 7 listopada 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział 42 uczniów.

Przedstawicielami naszej szkoły byli: w kategorii klas I-III Dawid Drzewiecki uczeń klasy III, w kategorii klas IV-VI Helena Koszyk uczennica klasy V oraz w kategorii klas VII-VIII Mateusz Jopa uczeń klasy VIII.

W tej edycji konkursu naszym uczniom nie udało się zdobyć tytułu Mistrza, jednak należą im się gratulacje i podziękowania za chęć reprezentowania naszej szkoły w tym konkursie.

Anna Kosiarska

30 -10-2019

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego

Helena Koszyk, uczennica klasy V,  zwyciężyła w konkursie plastycznym pod hasłem: Nasze nowele – znamy i czytamy  ogłoszonym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie realizowanym na etapie gminnym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Anny Platto w Izbicy. Praca Heleny będzie reprezentowała naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

                                                                                                                            Anna Kosiarska

Święto chłopców w klasie III

     Już trzeci raz z rzędu dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów z klasy.
30 września z okazji Dnia Chłopca zorganizowały klasowe święto dla swoich kolegów.
Było gromkie ,,Sto lat’’ i mnóstwo prezentów-niespodzianek oraz słodyczy. Chłopcy byli bardzo szczęśliwi i dumni ze swoich koleżanek.  

                                                                                                                                                                                J>C                                                                                         

,,Nasze nowele – znamy i czytamy” to hasło ósmej edycji Narodowego Czytania

W ramach tej akcji w dniu 25.09.2019 r. szkoła nasza gościła panią dyrektor i pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej im. Anny Platto w Izbicy. Panie, na spotkaniu z uczniami klasy VI, czytały treść noweli Bolesława Prusa pt. Katarynka.

Anna Kosiarska

Trzecioklasiści „sprzątają świat”

     Jak co roku w trzecim tygodniu września uczniowie klasy III brali udział w ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątanie świata”, by wraz z innymi mieszkańcami naszej planety podziękować Matce Ziemi za to, że mogą na niej żyć i korzystać z jej dóbr. Mimo iż teren, który sprzątali (obszar wokół szkoły) to tylko malutka cząstka świata, udział uczniów w akcji odegrał dla nich bardzo ważną rolę. Byli bardzo zaangażowani w to, co robią, wierząc, że sprzątając swój mały świat pomogli Ziemi.

J>C

Projekt ,,Wisła” w klasie III

     Uczniowie klasy III przez kilka  wrześniowych jednostek lekcyjnych realizowali projekt o Wiśle,
w ramach którego dowiedzieli się więcej o budowie rzeki, organizmach w niej żyjących oraz jej znaczeniu dla gospodarki naszego kraju i codziennego życia jego mieszkańców. Praca nad projektem uwieńczona została wykonaniem wielkiej makiety królowej polskich rzek. Uczniowie byli bardzo pracowici i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

 J>C

 ZAPROSZENIE

 

DYREKTOR ORAZ GRONO  PEDAGOGICZNE

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy

serdecznie zapraszają 

Uczniów oraz ich Rodziców

na  uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020,

która odbędzie się  02.09.2019 r. o godzinie 900.

      Od 12 do 25 marca br. w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Izbicy nastąpiło zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tym czasie  kontakt z rodzicami i uczniami będzie odbywał się poprzez stronę internetową szkoły oraz dziennik elektroniczny.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych


     Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     12 i 13 marca br. to dni, w których w szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.


     Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

    Pasowanie na czytelnika


     W środę  6 marca 2020 r. uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas zorganizowanego spotkania dzieci poznały zasady jakie obowiązują

w bibliotece oraz mogły tego dnia wypożyczyć pierwsze książki z biblioteki szkolnej.

                                                                                                                          Anna Kosiarska

Święto Kobiet w klasie trzeciej..


   Jak co roku, również i w tym chłopcy z klasy trzeciej pamiętali o święcie swoich koleżanek. Z okazji Dnia Kobiet, 6 marca,  przygotowali  szereg niespodzianek dla dziewczynek. Na początek były piękne życzenia, a także głośno odśpiewane „Sto lat”. Następnie dziewczynki dostały w prezencie mięciutkie poduszeczki - ,,Przytulanki” oraz słodycze. Koleżanki w podziękowaniu za pamięć zrewanżowały się  kolegom również niespodzianką w postaci słodkości. Było bardzo miło. 

J>C


Osiągnięcia trzecioklasistów


Uczniowie klasy trzeciej w pierwszym semestrze roku szkolnego, chętnie reprezentowali klasę
i szkołę w różnorodnych konkursach. Oto one:

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez bibliotekę w Chełmie - Dawid Drzewiecki brał udział.

Powiatowe Mikołajkowe Zawody Pływackie 2019 w Krasnymstawie Gabriela Rękas zajęła I miejsce w kategorii klas I – III

Powiatowe Zawody w Tenisa Stołowego w Fajsławicach (kategoria indywidualna i zespołowa) Alan Czuba II miejsce drużynowo.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajcie i grajcie Mu”- klasę  i szkołę reprezentowała Zuzanna Sowa.

Gminny konkurs na kartkę bożonarodzeniową zorganizowany  GOK w Tarnogórze, Gabriela Rękas i Izabela Bereza - uczennice z klasy otrzymały wyróżnienie.

Klasowy konkurs,, Klasowy Mistrz Ortografii”- Dawid Drzewiecki i Zofia Swatowska

Klasowy konkurs ,,Klasowy Mistrz Matematyki”- Zuzanna Czuba i  Antoni Kapeluszny

Klasowy konkurs,, Czytelnik Półrocza”- Łucja Koszyk

Klasowy konkurs ,,Najsympatyczniejsza Koleżanka’’ - Zuzanna Sowa

Klasowy konkurs ,,Najsympatyczniejszy Kolega’’ – Czuba Alan

GRATULACJE !!!  

J>C


Choinka szkolna

     W piątek 31 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Wzięły w niej udział klasa pierwsza, druga, trzecia i czwarta. Na choince były świetne zabawy i muzyka. Zabawiali nas animatorzy. Była również Myszka Micky i Minionek. Najbardziej podobał mi się Minionek, z którym przybiłem piątkę. W każdej klasie był pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Choinka była dla mnie fajną zabawą, którą będę wspominał przez długi czas.

Napisał Alan Czuba z klasy trzeciej.

IMG_20200131_164601
IMG_20200131_170707
IMG_20200131_170725
IMG_20200131_172045
IMG_20200131_172055
IMG_20200131_172113
IMG_20200131_172308

Mali ratownicy z klasy trzeciej

     Przed feriami uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w szkoleniu z „bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych”.  Szkolenie polegało na prelekcji przeprowadzonej przez Wychowawcę na temat „bezpiecznych zabaw zimowych”, poruszania się na ulicy, jak zachowywać się w domu, gdy nie ma w pobliżu osób dorosłych czy opiekunów. Drugą częścią szkolenia była część praktyczna, która polegała na „udzielaniu pierwszej pomocy” przy pomocy „fantoma
do ćwiczeń”. Kolejnym punktem było szkolenie z bandażowania, które sprawiło uczestnikom sporo radości. Podsumowaniem szkolenia było wykonanie w grupach plakatu informującego
o numerach alarmowych.

Myślę, że przy okazji wspólnej zabawy, program szkolenia został w pełni zrealizowany, a uczniowie zgłębili  tajniki bezpieczeństwa  własnego i niesienia pomocy innym.

J>C

Dzień Babci i Dziadka w klasie II


     Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe  daty w kalendarzu, jedne z najpiękniejszych dni w roku. 
W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości.

10 stycznia 2020 roku uczniowie klasy II zaprosili babcie i dziadków do swojej klasy na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich.

     Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Po gromkim „Sto lat” złożyli dziadkom życzenia
i wręczyli laurki. W drugiej części spotkania przedstawili jasełka. Wszyscy dziadkowie patrzyli
z dumą na swoje wnuczęta, które poprzez swoje występy starały się wyrazić  miłość
i podziękowanie za cierpliwość, opiekę i zrozumienie.

     To był dzień wzruszeń, serdeczności, radości i wesołej zabawy. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i wspólnym kolędowaniem.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy jeszcze raz samych radosnych i pięknych chwil
w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

                                                                                                                                                  SM

Święto  Babci i Dziadzia w klasie trzeciej

 

     Dla babć i dziadków  21 i 22 stycznia to z pewnością najpiękniejsze dni w roku. Z okazji Dnia Babci i Dziadka 7 lutego klasa trzecia zorganizowała wyjątkową uroczystość. Obchody święta rozpoczęto od tradycyjnego „Sto lat” w wykonaniu wnuków. Następnie  każdy z obecnych otrzymał swój opis, który był wcześniej odczytany przez dziecko. Kolejnym punktem programu była  inscenizacja i piosenka o babci i dziadku. Nie zabrakło pokazu ćwiczeń (aerobiku)  w wykonaniu  wnuków. Głównym punktem programu okazał się jednak pokaz mody dla „babci i dziadka XXI wieku”. Zabawa była udana, a babcie i dziadkowie – niezwykle dumni ze swoich mądrych i utalentowanych wnuków. J>C

OGŁOSZENIE

„Chwała na wysokości Bogu”

 

            19 grudnia 2019 roku już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia.

   Do stołów, odświętnie nakrytych, zasiedli zaproszeni goście, uczniowie wraz z wychowawcami, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

   Uroczystość zaszczyciła pani Anna Olech–Bartoń – dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy, pan Paweł Zieliński- wiceprezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, pani Barbara Juścińska – przewodnicząca Rady Rodziców.

   Zebranych powitał pan Jacek Grzesiuk – dyrektor szkoły. Wszystkim życzył zdrowych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów.

   W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie klasy II wystawiając „Jasełka”. Małych artystów wspomagał chór uczniów z klasy V i VIII. Występ zakończono przesłaniem z wiersza Tadeusz Kubiaka „ Bądź dobry dla ludzi”.

   Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza i krótkiej modlitwie wszyscy podzielili
się opłatkiem i składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Podczas spożywania wigilijnych potraw słuchano kolęd w wykonaniu uczniów poszczególnych klas oraz solistów. Kolędę zaśpiewali rodzice naszych uczniów oraz pracownicy szkoły.

   Dziękujemy rodzicom, paniom z kuchni i pracownikom szkoły za zaangażowanie
w przygotowanie uroczystego posiłku.

   To było miłe, rodzinne spotkanie, które buduje wspólną więź i pozytywne relacje całej społeczności szkolnej.

 

                                                                                                                                              SM

     16 grudnia 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie podsumowany został powiatowy konkurs literacko – plastyczny Nasze nowele – znamy i czytamy, inspirowany nowelami Narodowego Czytania.

Biblioteka gościła laureatów, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz przedstawicieli bibliotek powiatu krasnostawskiego. Pierwszy etap konkursu odbywał się w bibliotekach gminnych, które były współorganizatorami konkursu.  Do etapu  powiatowego zgłoszono 46 prac plastycznych i 27 prac literackich uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych, które oceniała komisja w składzie: Joanna Kawęcka, Joanna Hryniewicz, Elżbieta Patyk, Joanna Radziszewska.

W kategorii literackiej uczestnicy konkursu opisali dalsze losy bohaterów wybranej noweli, natomiast w plastycznej zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu okładki do wybranej noweli w dowolnej technice plastycznej. 

Jedną z najwyżej ocenionych została praca naszej uczennicy z klasy V, Heleny Koszyk, która wykonała okładkę do noweli Sachem Bolesława Prusa.

                                                                                      Anna Kosiarska

Każdy z nas może pomóc...

 

        Wspólnymi siłami można osiągnąć więcej, niż działając w pojedynkę – udowodnili
to uczniowie naszej szkoły.

Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku przeprowadzona została akcja, która miała na celu wsparcie dzieci z rodzin zastępczych, będących podopiecznymi Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu.  Idea pomocy osobom, których los niejednokrotnie ciężko doświadczył spotkała się z dużym odzewem. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać pokaźną ilość słodyczy
i przyborów szkolnych, z których przygotowano paczki dla dzieci. Koordynatorem akcji była Małgorzata Baniak.

     Mamy nadzieję, że dzięki takim gestom dla części potrzebujących okres Świąt Bożego Narodzenia będzie pogodniejszy.

 MB

Święty Mikołaj w klasie trzeciej


     Jak co roku tak i w tym 6 grudnia Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach. Zanim jednak pojawił się w naszej klasie, wszyscy uczniowie starannie przygotowali wystrój klasy i przeprowadzili generalną próbę klasowej uroczystości. Kiedy Święty Mikołaj wszedł do klasy, dzieci serdecznie powitały Gościa, a następnie każdy z uczniów zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz – prezent
dla Mikołaja. Następnie  cała klasa pięknie zaśpiewała piosenkę ,,Dziadzio Mikołaj”. Na koniec,
to co najważniejsze, wszystkie dzieci zostały za swą postawę obdarowane prezentami. Było bardzo miło. ,,Dziękujemy Ci święty Mikołaju i zapraszamy za rok!”.

J>C

KONKURS PLASTYCZNY

 "NOCNI MIESZKAŃCY ZAMOJSKIEGO ZOO"


     05.12.2019 Komisja Konkursowa składająca  się z pracowników zoo spośród 798 prac pochodzących z 83 szkół i innych placówek edukacyjnych  postanowiła narodzić i wyróżnić następujących autorów:

SZKOŁA PODSTAWOWA  - KLASY 4-8

Prace nagrodzone

Helena Koszyk, lat 11, SP w Izbicy

Marcel Antoszek, kl. V, Sp nr 9 w Zamościu

Izabela Wróbel, kl.VIII, SP w Wielączy

Nikola Jakubczak, kl.V, Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Roksana Pić, kl.IV, SP w Michalowie

Zuzanna Kosut, kl.VIII, SP w Lisznie

Andrzejki w klasie III


   29 listopada klasa trzecia zorganizowała w swojej klasie zabawę andrzejkową. Na początku imprezy były wróżby, samodzielnie przygotowane  przez dzieci. Wszyscy bardzo przeżywali, gdyż każdy był ciekaw co go czeka w przyszłości. Na koniec była klasowa dyskoteka. Andrzejki były  udane.

J>C

NA RATUNEK KRASNOSTAWIANOM. O STANISŁAWIE BOJARCZUKU.

W ostatnim tygodniu listopada rozstrzygnięto konkurs na komiks „Życie i twórczość Stanisława Bojarczuka”, ogłoszony z okazji 150. rocznicy urodzin krasnostawskiego poety.

Organizatorem konkursu był Krasnostawski Dom Kultury. Uczestnicy tj. uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu krasnostawskiego mieli za zadanie wykonać projekt opowiadający historię życia autora tysiąca sonetów lub wybrany jego fragment. Komisja konkursowa wybrała prace, które najlepiej upamiętniają i promują postać oraz twórczość Stanisława Bojarczuka. Zwycięzcą został Szymon Stryjek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy. Pozostali nagrodzeni to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie. Drugie miejsce przyznano Julii Dunaj i Aleksandrze Roman, trzecie natomiast Wiktorii i Kindze Olchom.

Prace zgłoszone do konkursu można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury w ramach wystawy podsumowującej wydarzenie.

Konkurs został poprzedzonym cyklem warsztatów komiksowych, które poprowadził Jakub Kijuc.

Gratulujemy naszemu uczniowi oraz p. Małgosi Dudzińskiej – nauczycielce plastyki, pod której czujnym okiem malował nasz artysta.

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Izbicy

 

         12.11.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej uczcili Dzień Niepodległości uroczystym apelem . Apel rozpoczął się o godz. 11.00 odśpiewaniem hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Przybyli go oglądać uczniowie całej szkoły  odświętnie ubrani
z przypiętymi kotylionami oraz nauczyciele.

        Następnie kl. 5a odegrała przedstawienie ukazujące drogę Polski do niepodległości. Reżyserem była pani Małgorzata Jakimiuk. W trakcie inscenizacji chór przygotowany przez  pana Wiesława Jarockiego, składający się z uczniów klas 5, 6, 7 i 8 śpiewał pieśni patriotyczne. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Dudzińska.

        Widowisko podobało się zarówno nauczycielom jak i uczniom ze względu na wykonanie ról oraz przygotowane przez uczniów i ich rodziców stroje. Apel zakończył się przemówieniem pana dyrektora Jacka Grzesiuka.

 

Helena Koszyk kl. V
we współpracy z wychowawczynią M. Jakimiuk

 

 

IMG_20191112_104957
IMG_20191112_105336
IMG_20191112_105531
IMG_20191112_105659
IMG_20191112_105653
IMG_20191112_105551
IMG_20191112_104758
IMG_20191112_110235

Program obchodów

Narodowego Święta Niepodległości

11 Listopada

 

08.30  Złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza

i Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski)

 

09.00  Uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny)

10.00  Msza św. w intencji Ojczyzny (katedra lubelska)

 

11.30  Przemarsz na Plac Zamkowy

 

11.45  Uroczystość na Placu Zamkowym:

 • Złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin przez dowódcę

uroczystości i powitanie kompanii honorowych

 • Odegranie i odśpiewanie hymnu państwowego
 • Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
 • Wystąpienie Wojewody Lubelskiego
 • Apel pamięci i salwa honorowa
 • Koncert orkiestry wojskowej z musztra paradna
 • Złożenie kwiatów przez Komitet Honorowy pod Pomnikiem

Zaporczyków, tablicami upamiętniającymi Więźniów Zamku oraz

Pomnikiem – Symbolem Lwowa

 • Defilada kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych
 • Imprezy towarzyszące, w tym m.in.:

- okolicznościowy koncert orkiestry wojskowej

- prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych

- wystawa sprzętu Wojska Polskiego i innych służb mundurowych

- wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości” (przewodnicy PTTK)

- śpiewanki patriotyczne (harcerze)

- Miejska Gra Niepodległościowa

- Nocna Mila Niepodległości (zbiórka o godz. 16:30 na Placu

Litewskim)

 

13.45  Złożenie kwiatów przy tablicach upamiętniających:

 • Władysława Cholewę – delegata rządu RP na województwo

lubelskie i Wojewodę Lubelskiego w latach 1941-1944 (Sad

Okręgowy, ul. Krakowskie Przedmieście 43)

 • Jerzego de Tramecourta – Wojewodę Lubelskiego w latach

1937-1939 (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)

 • Stanisława Moskalewskiego – Wojewodę Lubelskiego w latach

1919 - 1926 (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)

 

14.00  Złożenie kwiatów na mogiłach Legionistów (cmentarz wojenny przy ul. Białej)