ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2016/2017

Nasza szkoła bierze udział w akcjach:

AKTUALNOŚCI

ŚWIĘTUJEMY W NASZEJ SZKOLE DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    Już w piątek 29 września nasza szkoła weźmie czynny udział w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ph. "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!", której Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka promujące zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

     Uczniowie klasy II A gimnazjum będą egzaminować ze znajomości tabliczki mnożenia swoich kolegów ze szkoły, rodziców uczniów, pracowników szkoły, a także mieszkańców Izbicy oraz pracowników miejscowych urzędów i instytucji.

      „Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.”

     Wszystkie osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin, czyli odpowiedzą ustnie lub pisemnie

na 5 pytań, otrzymają  tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.

     Specjalne zaproszenie do wspólnej zabawy  kierujemy do rodziców naszych uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu skierowanego do Rodziców.


Ćwiczmy zatem tabliczkę mnożenia i do zobaczenia w piątek!


M.B.

SPRZĄTANIE ŚWIATA


   22 września w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata. Uczniowie klasy V i VI porządkowali teren wokół szkoły. Akcja jest co roku organizowana w naszej szkole, a uczniowie aktywnie się w nią włączają.                                                             Nadzoruje ją nauczycielka przyrody, która na swoich lekcjach przeprowadza dyskusje na temat odpowiedzialnego segregowania śmieci

i dbania o przyrodę.

W zakładce DLA RODZICÓW znajduje się informacja o udzielaniu stypendium szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 oraz wniosek o stypendium (do pobrania).

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?


Zapraszamy do zapoznania się z treścią broszury przygotowanej dla rodziców przez MEN

WAKACJE!!!


Zapraszamy do obejrzenia w Galerii zdjęć fotorelacji

z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

w Szkole Podstawowej i Gimnazjum!

 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


23 czerwca (piątek) 2017r.godz. 8.00 - Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w kościele pw. Św. Zofii w Tarnogórze dla uczniów, rodziców i nauczycieli,

godz. 9.00  - uroczyste zakończenie roku dla uczniów Gimnazjum,

godz. 10.45 - uroczyste zakończenie roku dla uczniów Szkoły Podstawowej.


Serdecznie zapraszamy

Bezpieczni w wakacje!


    W ostatnim tygodniu zajęć  gościliśmy w szkole przedstawicieli miejscowej Policji, którzy przypomnieli uczniom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach podczas wakacyjnego wypoczynku. Odbyły się także zajęcia z cyklu ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Dzieci utrwaliły sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i przypomniały numery alarmowe.

     Życzymy wszystkim uczniom radosnych i bezpiecznych wakacji!


19.06.2017r.

Wspólne zwycięstwo w piłce nożnej u najmłodszych     Uczniowie klasy III w składzie: Karol chwała, Patyk Dubaj, Jakub Kowalczyk i Wojciech Rolnik wraz z kolegami z klasy II Juścińskim Filipem, Naklickim Michałem, Musidlakiem Michałem i Paradowskim Jakubem , wywalczyli III miejsce w IX edycji ,,Mini Turnieju Piłki Nożnej” klas I – III o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach. Wspólne zaangażowanie w grę, współpraca , celne gole sprawiły, że nasi chłopcy zajęli tak wysokie miejsce. Brawo!   

J>C

Życzenia dla Mamy i Taty…


    14 czerwca 2017 roku odbyło się w klasie I uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Pierwszoklasiści wystąpili w części artystycznej składającej się z wierszy, piosenek i układów tanecznych. Do serdecznych życzeń dla Rodziców dołączyli własnoręcznie wykonane laurki.


13.06.2017r.

                                                                         Święto Rodziny


    ,,Rodzina to skarb’’, pod takim hasłem  13 czerwca odbyła się uroczystość

w klasie IIa.  Oprócz rodziców gościliśmy również babcię , dziadka i rodzeństwo drugoklasistów. Uczniowie przygotowali część artystyczną oraz wręczyli najbliższym własnoręcznie zrobione upominki. Szanowni goście również brali czynny udział

w spotkaniu. Recytowali wiersz pt. ,,Jajko’’, bawili się wspólnie z dziećmi podczas konkursów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. 

                                                                                                                                    DW


Rozstrzygnięcie konkursu "Szpak"


     12 czerwca 2017r. w jednej z zamojskich szkół  miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu matematycznego "Szpak", którego organizatorem jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Zamościa .

Wśród 152 laureatów (wyłonionych spośród 4051 uczniów, którzy przystapili do II etapu konkursu) znalazł się uczeń klasy szóstej naszej szkoły podstawowej - Tomasz Karpiński.

       W przygotowaniach do konkursu Tomka wspierała pani Danuta Brudnowska.

Gratulujemy sukcesu!


Tomek z mamą i panią Danusią Brudnowską
Tomek z dyplomem i nagrodą wsród innych laureatów
Pani Danusia odbiera dyplom
Pani Danusia z dyplomem

Klasowe święto Mamy i Taty w klasie III     Dnia 8 czerwca uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej zorganizowali uroczystość klasową z okazji „Święta Mamy i Taty”.


Najpierw sami przygotowali poczęstunek i przepięknie udekorowali  kwiatami stoły.

     Następnie przywitali Rodziców głośnym „Sto lat”, nie zabrakło własnoręcznie wykonanych upominków dla mam i tatusiów. Następnie były wiersze, piosenki

i taniec w wykonaniu dziewczynek.

J>C

więcej zdjęć...

WYCIECZKA DO LUBLINA


     8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II b zwiedzali Skansen w Lublinie. Dzieci poznały warunki życia i pracy na wsi polskiej w XIX i XX wieku. Bawiły się w hali trampolin. Zwiedziły Stare Miasto. Dzień obfitujący w atrakcje uczniowie zakończyli w kinie 3D oglądając Smurfy.

To była ciekawa i fajna wyprawa.


SUKCES NASZEGO UCZNIA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

     

     Praca ucznia naszego gimnazjum, Przemysława Romana z klasy I A  została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ph. "Zapobiegajmy pożarom" zorganizowanym przez strażaków w Brześciu w Republice Białoruś. W konkursie tym wzięły udział prace plastyczne dzieci i młodzieży z Polski, Węgier, Litwy, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. 


GRATULUJEMY!

01.06.2017r.


II miejsce w Gminnych  Igrzyskach Sportowy z okazji Dnia Dziecka


    Uczniowie i uczennice klasy III SP w Izbicy w składzie: Karol Chwała, Patryk Dubaj, Fabian Kłus, Martyna Lewandowska, Amelia Sowa i Małgorzata Jóźwiak wywalczyli II miejsce w Gminnych  Igrzyskach Sportowy z okazji Dnia Dziecka, które zorganizowane były tradycyjnie, jak w latach poprzednich,  na stadionie w Izbicy przez  SOKiS w Izbicy.

     Mimo ciężkich  konkurencji, ogromnej rywalizacji (w sportowych zmaganiach uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy) nasi dzielni sportowcy wywalczyli miejsce na podium. Byliśmy bardzo szczęśliwi.

J>C

     1 czerwca 2017 r.  w Zamościu został pobity rekord Polski

we wspólnym tańczeniu Belgijki! Byliśmy tam!!!

KONKURS WIEDZY O MORZU BAŁTYCKIM


29 maja w szkole w Tarzymiechach odbył się VI Gminny Konkurs ,,Poznaj swój kraj – Trójmiasto, Bałtyk’’ pod hasłem: ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie’’.

     Naszymi reprezentantami byli uczniowie klasy V: Mateusz Jopa i Wojciech Juściński oraz Tomasz Karpiński z klasy VI. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat Morza Bałtyckiego – nie tylko znajomością fauny i flory, ale również zagadnieniami dotyczącymi zabytków ,wiedzą na temat legend związanych z naszym morzem. Ponadto uczestnicy mieli za zadanie wykonać pieśń żeglarską, czyli szanty.

     Wiedza i umiejętności naszych uczniów były na wysokim poziomie, zajęliśmy II miejsce.


KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ

JESTEM BEZPIECZNY


PIERWSI W GMINIE, TRZECI W POWIECIE


     25 maja 2017r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie wiedzy prewencyjnej ''Jestem Bezpieczny'' organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie. Drużyna w składzie Norbert Bańka, Julka Ignaciuk, Zosia Drygasiewicz, Zuzia Petla,  Przemek Swatowski i Patryk Łata,  po zdobyciu pierwszego miejsca w etapie gminnym, reprezentowali szkołę podczas powiatowego etapu konkursu odbywającego się w Krasnostawskim Domu Kultury. Konkurencje obowiązujące na tym etapie to: przedstawienie scenki prezentującej swoją szkołę, gminę, powiat oraz bezpieczne hasło, wykonanie graficznego projektu koszulki nawiązującego do tematyki konkursu oraz  testu, podczas którego należało wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

     Drużyna spisała się doskonale zajmując III miejsce!                                                                         Najlepsza wśród najlepszych Amelia Sowa     Uczennica klasy III SP w Izbicy została laureatką XV Powiatowego Konkursu Gramatyczno  – Ortograficznego „Z polską mową za pan brat”.


     Dnia 27 kwietnia wzięła udział w  konkursie, którego organizatorem była SP nr4 w Krasnymstawie. Laureatami zostali uczniowie, którzy otrzymali 80% maksymalnej liczby punktów. Amelka dokonała tego. Została wyróżniona w gronie najlepszych polonistów z powiatu. Najlepszym dyplomy uznania wręczała sama pani Burmistrz Krasnegostawu,  24 maja na Gali Posumowania Konkursów w DK

w Krasnymstawie.

J>C


XIV GMINNY TURNIEJ "MIĘDZY NAMI PODSTAWÓWKAMI"

POD HASŁEM "CZYTAMY - NUDY NIE ZNAMY"


     23.05.2017 r. w dniu urodzin patronki Szkoły Podstawowej w Izbicy - Marii Konopnickiej, odbył się już po raz czternasty Gminny Turniej "Między nami Podstawówkami". Udział w nim wzięli uczniowie z klas I - III pięciu szkół podstawowych  z gminy Izbica.

Oto wyniki turniejowej rywalizacji:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Izbicy

II miejsce Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

IV miejsce Szkoła Podstawowa Tarnogórze Kolonii

V miejsce Szkoła Podstawowa Orłowie Drewnianym

19.05.2017r.

Wyniki z "Kangura"


     Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" dwóch uczniów Zespołu Szkół w Izbicy uzyskało wyróżnienie:

- w kategorii Beniamin - Tomasz Karpiński - uczeń klasy szóstej SP;

- w kategorii Kadet - Paweł Płatek - uczeń klasy I B gimnazjum.


Gratulujemy!!!

Byliśmy na wycieczce edukacyjnej na Słowacji


     W dniach 15 – 17 maja 2017 r. uczniowie szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Zwiedziliśmy kraj naszych południowych sąsiadów – Słowaków.  W programie wyjazdu znalazły się: rejs statkiem wycieczkowym po malowniczo położonym, otoczonym górami jeziorze Sirava, korzystanie z kompleksu basenów w Termal Parku Sirawa, zwiedzanie Koszyc, Jasowskiej Jaskini oraz efektownych ruin średniowiecznego zamku w Spiskim Hradzie usytuowanych na wyniosłym wzgórzu Kotliny Spiskiej.

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki (choć tak naprawdę, to trzeba zobaczyć na własne oczy).


     W dniu 12 maja 2017 r. w auli XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki  odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego

o zasięgu wojewódzkim dla uczniów gimnazjów „WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA”. Tegoroczna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty .

     W konkursie wzięło udział 4 uczniów z Gimnazjum w Izbicy. Michał Świstowski z klasy III b

i Aleksandra Kowalska z klasy IIIa  zdobyli  tytuł laureata. Wynik bardzo dobry uzyskała Anna Kamieniecka z klasy IIIb.

GRATULUJEMY SUKCESU!


Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

Lubelskiego Kuratora Oświaty

z udziałem ucznia naszej szkoły


     W dniach 11 i 12 maja 2017 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przy ul. Radziszewskiego 7 odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Ogółem do wszystkich konkursów przedmiotowych i tematycznych przystąpiło w tym roku szkolnym około 40 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego, z czego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1390. Spośród nich tytuły laureatów zdobyło 763 uczniów.

    Uroczystą Galę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich Pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski. W imieniu rektora KUL ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego na uroczystość przybył ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prorektor ds. studenckich. Pana Krzysztofa Żuka, Prezydenta Lubina, reprezentowała Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Miasta Lublin. Wśród gości obecni byli także: ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, ks. dr Robert Strus, dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej Zamojsko-Lubaczowskiej w Zamościu, Pani Anna Tarnowska–Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego działającego przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

    Pierwszego dnia uroczystej Gali z rąk pana Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego oraz Pani Teresy Misiuk, Lubelskiej Kurator Oświaty, nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - laureaci etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu i Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” oraz laureaci wielokrotni z gimnazjów i szkół podstawowych, czyli zwycięzcy 3 i więcej konkursów przedmiotowych i tematycznych.

     Pozostałym laureatom ze szkół podstawowych i gimnazjów w pierwszym i drugim dniu Gali nagrody i dyplomy wręczone zostały przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - Panią Teresę Misiuk, dyrektora LSCDN- Pana Andrzeja Zielińskiego, dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Miasta Lublin - Panią Ewę Dumkiewicz - Sprawkę oraz Panią Annę Tarnowską - Waszak, dyrektora Uniwersytetu Otwartego KUL Jana Pawła II.

     Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów lubelskich szkół.

     W dniu 12 maja dyplom laureata konkursu matematycznego Lubelskiego Kuratora Oświaty z rąk Pani Kurator Teresy Misiuk oraz gratulacje przekazane przez dyrektora LSCDN Pana Andrzeja Zielińskiego i Panią Annę Tarnowską – Waszak odebrał uczeń klasy szóstej naszej szkoły Tomasz Karpiński, który był jedynym reprezentantem uczniów gminy Izbica i jednym z dwojga reprezentantów powiatu.                                                  Opiekunem merytorycznym Tomka była Pani Danuta Brudnowska – nauczycielka matematyki.

   Składamy serdeczne gratulacje Tomkowi i Pani Danusi, dziękujemy za wspólną owocną pracę i życzymy dalszych sukcesów.


Apel ,,O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy’’

w wykonaniu klasy III szkoły podstawowej


      Kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej. Z tej okazji uczniowie z trzeciej klasy

26 kwietnia przygotowali występ o tematyce zdrowotnej. Oprócz prezentacji dotyczącej higieny i zdrowia, odbyły się cztery śmieszne scenki promujące zdrowy styl życia. Była mowa o  potrzebie ruchu, o hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje, zdrowym odżywianiu, kontroli lekarskiej i wielu innych aspektów dotyczących zdrowia.

Wszystkiemu przyglądało się ,,Zdrowie’’, które na koniec pytało  zgromadzone dzieci ,,Co należy robić by być zdrowym”? Każda poprawna odpowiedź nagradzana była zdrowym owocem :).

     Myślimy, że  apel podobał się zgromadzonym o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.

J>C


,,Fascynujący świat pszczół’’-warsztaty edukacyjne


     24 kwietnia uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach edukacyjnych  dotyczących tych niezwykłych owadów. Dowiedziały się o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej ,,drodze od kwiatka do miodu”. Dzieci degustowały miód oraz pyłek kwiatowy. Samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego. Największym jednak przeżyciem było zobaczenie żywych pszczół w szklanym ulu.

     Na koniec każde otrzymało słoiczek miodu, pałeczkę do jego nabierania oraz certyfikat ,,Przyjaciela pszczół”. Warsztaty szerzej ugruntowały naszą wiedzę dotyczącą tych niezwykłych owadów.

     Teraz już ich się tak nie boimy i na pewno wiemy, że należy się troszczyć o pszczoły, gdyż bez nich nie będzie życia na naszej Ziemi.

J>C

Śniadanie wielkanocne w klasie II b


    11 kwietnia 2017 r. uczniowie wykonali ozdoby wielkanocne według własnego pomysłu. Kolorowe kwiaty i wzory powstały na jajkach z pleksy. 

     W środę wspólnie z wychowawczynią przygotowali stół wielkanocny. Były jajka, sałatki, babka

i inne ciasteczka, nie zabrakło jajeczek czekoladowych. Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i dzielili się jajkiem. W tej miłej atmosferze klasa spożywała śniadanie. Następnie uczniowie rozmawiali o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych w naszym kraju oraz zgłębiali tradycje  w różnych krajach Europy.

     To były miłe zajęcia!

SM


Najmłodsi z wizytą w stolicy


       29 marca 2017 roku uczniowie z klas I-III  byli na wyjeździe edukacyjnym

w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w  Centrum Nauki Kopernik. Czas spędziliśmy  tam oddając się  przeróżnym eksperymentom  z różnych dziedzin nauki. Następnie pojechaliśmy na Stadion Narodowy, który zadziwił nas swoją wielkością.

W  warszawskiej restauracji zjedliśmy obiad, po którym udaliśmy się do Pałacu Kultury

i Nauki. Windą  wjechaliśmy na trzydzieste piętro, na  taras widokowy, z którego podziwialiśmy warszawskie widoki.  Stamtąd  spacerkiem udaliśmy się na Stare Miasto. Po drodze mijaliśmy Belweder, Łazienki Królewskie, Pomnik Chopina. Przystanęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Starówce oglądaliśmy Zamek Królewski

i Kolumnę Zygmunta. O wszystkich miejscach  ciekawie opowiadał pan przewodnik.

W drodze powrotnej oczywiście wstąpiliśmy do Mc Donalds’a. Mimo wielkiego zmęczenia, bólu nóg(bo przecież Warszawa jest ogromna), byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało się zobaczyć naszą stolicę i miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko z lekcji lub telewizji.   

J>C


Trzecia edycja nauki  pływania rozpoczęta…


     Uczniowie klas I-III już po raz trzeci biorą udział w projekcie ,,Program Powszechnej Nauki Pływania” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zorganizowanym przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Projekt, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu naukę pływania najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się na basenie MOSiR w Krasnymsta-

wie. Uczniowie pod okiem ratowników i trenerów zdobywają podstawowe umiejętności pozwalające rozpocząć naukę pływania. Oswajają się z wodą, często nawet przełamują przed nią strach, poznają techniki pływania, bezpiecznego zachowywania się w wodzie. Wszystko to jest prowadzone w bardzo ciekawy sposób w formie ćwiczeń, gier czy zabaw. Mimo ciężkiej pracy, dzieci mają ogromną satysfakcję ze swych osiągnięć, gdyż niektóre już pływają, inne zaś nie boją się wody, a wakacje tuż, tuż.       

J>C


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA  KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

ORGANIZOWANYCH PRZEZ LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY


Szkoła Podstawowa

Katarzyna Czechańska, kl. 6 - finalistka konkursu historycznego. Do konkursu Kasię przygotowywała pani Małgorzata Dudek.

Tomasz Karpiński, kl. 6 - laureat konkursu matematycznego. Do konkursu Tomek przygotowywał się z panią Danutą Brudnowską.


Gimnazjum

Aleksandra Kowalska, kl. III A - finalistka konkursu biologicznego. Do konkursu Ola przygotowywała się z panią Anną Drygasiewicz.

Anna Kamieniecka, kl. III B - finalistka konkursu geograficznego. Nauczyciel przygotowujący do konkursu: pani Dorota Wituch;

Michał Świstowski, kl. III B - finalista konkursu geograficznego. Nauczyciel przygotowujący do konkursu: pani Dorota Wituch.


GRATULUJEMY!

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

do klasy I Szkoły Podstawowej!


     Informacje na ten temat w zakładce DLA RODZICÓW. Dostępny jest tam harmonogram rekrutacji oraz dokumenty do pobrania: wniosek i zgłoszenie do kl. I SP .

Wszystkich ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM prosimy o wypełnienie ankiety, która znajduje się w zakładce DLA ABSOLWENTÓW lub tutaj.

Dziękujemy!

16.03.2017r.


Międzynarodowy Konkurs

KANGUR MATEMATYCZNY


    Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 10 uczniów: 3 w kategorii Maluch, 3 w kategorii Beniamin,

2 w kategorii Kadet i 2 w kategorii Junior.

   Po 75 minutach konkursowych zmagań uczniowie mieli okazję do dalszego łamania głowy, gdyż każdy z uczestników

otrzymał w upominku układankę - breloczek Magiczny sześcian, którą nie tak łatwo ułożyć...

    Wyniki konkursu  poznamy za dwa miesiące!


ππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππ

3.14...

DZIEŃ LICZBY π


Z okazji święta liczby π zapraszamy na stronę matematykainnegowymiaru.pl,

na której można poznać rozwinięcie dziesiętne liczby π lub z nim pograć!


ππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππ


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

    Etap gminny XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dobył się 6 marca 2017 r. Naszą szkołę reprezentowali: Przemysław Swatowski z kl. IV szkoły podstawowej, Bernard Kaniewski i Michał Nożyński z kl. I c oraz Łukasz Harasim z kl. II b gimnazjum.                    Łukasz Harasim został zwycięzcą w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował Gimnazjum w Izbicy na etapie powiatowym tego turnieju.

    Za przygotowanie uczniów odpowiedzialna była Anna Kosiarska.


Ola Kowalska laureatką powiatowego konkursu biologicznego


     W dniu 3 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły

w Krasnymstawie odbyła się uroczystość upamiętniająca postać patrona szkoły -  Władysława Jagiełłę. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wicestarosta Henryk Czerniej, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Tadeusz Badach, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Marek Majewski, przedstawiciel         Stowarzyszenia Absolwentów pani Urszula Hus i rzecznik powiatu Sławomir Kamiński.

Po części oficjalnej, w obecności uczniów i nauczycieli, zaproszeni goście uhonorowali uczniów klas trzecich gimnazjum - laureatów powiatowych konkursów z języka angielskiego, matematyki, biologii i oraz konkursu wiedzy o U.E., których organizatorami byli nauczyciele I L.O. w Krasnymstawie.

    Jedną z laureatek konkursu biologicznego została uczennica Gimnazjum w Izbicy – Aleksandra Kowalska, której opiekunem merytorycznym była Pani Anna Drygasiewicz. 

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Dzień Babci i Dziadka


          Dnia 28 lutego 2017r. uczniowie klasy II b gościli babcie i dziadków. Przygotowali występ artystyczny. Recytowali wiersze, tańczyli walczyka i belgijkę. Dla miłych gości wykonali wesoły skecz oraz złożyli życzenia na każdy miesiąc roku.

     Wnukowie wręczyli dziadkom laurki wykonane według własnego pomysłu.

     Wspólnie z rodzicami dzieci częstowały gości herbatką i ciasteczkami. Dopełnieniem wspólnie spędzonego czasu były rozmowy i opowieści dziadków.

          To było bardzo miłe spotkanie !!!


Charytatywny bal na 70 par …..


     Rada Rodziców Zespołu Szkół w Izbicy była organizatorem drugiego już balu charytatywnego, który odbył się 25 lutego 2017 roku. Celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych na doposażenie pracowni językowej naszej szkoły. Swoją obecnością imprezę zaszczycili włodarze powiatu, gminy i lokalnych instytucji samorządowych. Wśród uczestników balu byli też absolwenci szkoły, nauczyciele oraz duże grono rodziców i ich przyjaciół.

    Tak szlachetna inicjatywa nie doszłaby do skutku gdyby nie wspaniałe zaangażowanie  grupy rodziców, którym w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za poświęcenie swojego czasu i  ogrom pracy włożony w dopracowanie szczegółów całej imprezy oraz pozyskanie licznych sponsorów, którym również należą się podziękowania. Byli nimi: Zamojska Manufaktura Słodyczy „Tęcza, Mariola Kliszcz - Zakład Fryzjerski Izbica, Piekarnia Kucharscy Zamość, Grażyna i Zbigniew Nakliccy - Stacja Paliw i Usługi Transportowe NAG POL, Anna Czerniak - Sprzedaż Kwiatów, Wieńców, Upominków, Dariusz Janiszek - Usługi Gastronomiczne, Piotr Drygasiewicz - Firma Sosenka, Tomasz Bednarczyk - Firma kreatywny sTrYch, Tadeusz Pieczykolan - Zajazd Namysłowiak, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy, Tadeusz Matwiej Cukiernia TiMM, Adam Gleń - Danko Hodowla Roślin, Jolanta Popławska - Sklep Nasienno Przemysłowy, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Krzysztof Faranszkiewicz - Fotobudka Migawka, ACS Słuchmed, Salony Optyczne Perfect Vision, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Andrzej Dominik - Usługi Transportowo Spedycyjne, Agnieszka i Krzysztof Kurantowiczowie - Sala Imprez Okolicznościowych, Roman Kierepa, Barbara Juścińska, Katarzyna Mądrzak, Aneta Hałas – Prystupa, Jadwiga Olech. 

    Główną atrakcją balu była licytacja fantów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uzyskana z niej kwota wyniosła 6050 zł. Łączny dochód przedsięwzięcia przerósł nasze oczekiwania i osiągnął sumę 13795 zł.

Chcemy dodać, że w takich chwilach myślimy też  o innych potrzebujących, kwota 2000 zł przeznaczona została dla Niepublicznego Przedszkola Specjalnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie, z którym współpracujemy przez wiele lat poprzez propagowanie wolontariatu uczniowskiego.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół w Izbicy raz jeszcze składają składamy gorące podziękowania organizatorom, sponsorom i uczestnikom balu.16.02.2017r.


BAL CHOINKOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku…

walentynkowe spotkanie w klasie I


FERIE NA SPORTOWO W ZESPOLE SZKÓŁ W IZBICY

     Podczas ferii zimowych w Zespole Szkół w Izbicy odbyły się cykliczne imprezy sportowe. Ich organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego tutejszej placówki: Jacek Grzesiuk, Mariusz Olech i Małgorzata Poniedziałek. Sponsorem nagród była Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Gminy Izbica. Zwycięzcy wszystkich turniejów otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Dnia 16 stycznia 2017 r.(poniedziałek)) odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SOO w Izbicy. Wzięło w nim udział łącznie 34 zawodników.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:


szkoła podstawowa dziewczęta:

I miejsce – Magdalena Radoń (Izbica)

II miejsce – Beata Kosiarska (Tarzymiechy)

III miejsce – Koszyk Jagoda (Izbica)


szkoła podstawowa chłopcy:

I miejsce –  Maciej Czochrowski (Izbica)

II miejsce – Adrian Zaprawa (Tarnogóra Kolonia)

III miejsce – Kacper Danielak (Izbica)


gimnazjum dziewczęta:

I miejsce – Oliwia Żelik (Izbica)

II miejsce – Agnieszka Zacharzyńska (Gimn. nr 4 Krasnystaw)


gimnazjum chłopcy:

I miejsce – Krzysztof Płatek (Izbica)

II miejsce – Dawid Pawlak (Izbica)

III miejsce – Mateusz Kliszcz (Izbica)

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonała Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy – pani Anna Olech Bartoń.


      17 stycznia2017 r. (wtorek) rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o  Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Izbicy. Wzięły w nim udział 3 drużyny mieszane. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a zwycięska drużyna zagrała mecz towarzyski z absolwentami.

I miejsce wywalczyła drużyna  „Atomówki” w składzie:

Julia Furtak, Emilia Zając, Oliwia Żelik, Rafał Przysiężniak, Igor Smyk, Mateusz Świszcz.


II miejsce zajęła drużyna „Masło”: (Natalia Kozyra, Julia Kić, Klaudia Żak, Bartek Nowosadzki, Kuba Kić, Sebastian Winiarczyk).


III miejsce zdobyła drużyna „Pioruny” (Iza Sidor, Julia Kornaś, Anna Kamieniecka, Igor Binek, Mateusz Wawszczak, Robert Teliga).


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Przysiężniak.

Drużyna absolwentów wystąpiła w składzie: Weronika Marczewska, Wiktoria Joć, Paulina Pawelec, Kinga Kryłowicz, Michał Kić, Mateusz Samuła i Kuba Poniedziałek.

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonała  Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Izbicy – Barbara Talik.


     18 stycznia 2017 r. (środa) odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o  Puchar Wójta Gminy Izbica. Wzięło w nim udział łącznie 54 zawodników z siedmiu drużyn gimnazjalnych ( trzy drużyny z Izbicy, dwie reprezentacje ze Starego Zamościa, reprezentacja z Wirkowic i Orłowa Drewnianego) oraz czterech drużyn  szkół podstawowych (Izbica, Tarzymiechy, Tarnogóra i Tarnogóra Kolonia.

Wyniki przedstawiły się następująco:


Kategoria gimnazjum:


I miejsce wywalczyła drużyna ze Starego Zamościa w składzie: Rękas Krystian, Olech Krystian, Baran Jarosław, Dudek Dawid, Nogas Bartek.

II miejsce zajęła drużyna z Izbicy: Kopiel Hubert, Pawlak Dawid, Nowosadzki Bartek, Dyrkacz Szymon, Płatek Krzysztof.

III miejsce zdobyła drużyna z Orłowa Drewnianego: Smyk Igor, Świszcz Mateusz, Bednarczuk Kacper, Siwiński Olaf, Pszenniak Mikołaj.


Kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce wywalczyła drużyna z Tarnogóry Kolonii w składzie: Antoniak Szymon, Zaprawa Adrian, Nożyński Sebastian, Dryglak Grzegorz, Charkot Jakub.


II miejsce zajęła drużyna z Tarzymiech w składzie: Tracz Stanisław, Wodyk Mateusz, Kosz Mateusz, Zając Maciej, Pawlak Kamil.


III miejsce zdobyła drużyna  z Izbicy w składzie: Radoń Magda, Bańka Norbert, Nożyński Wiktor, Czochrowski Maciej, Smyk Paweł.


Tytuł „najskuteczniejszego strzelca” zdobył Smyk Igor.

Najlepszym bramkarzem został Dyrkacz Szymon.


Dekoracji zwycięzców  turnieju dokonał Wójt Gminy Izbica – pan Jerzy Lewczuk.SZKOLNA WIGILIA 2016

          21 grudnia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Izbicy wraz

z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi zasiedli wspólnie

do wigiljnego stołu. W świątecznej atmosferze obejrzeli jasełka przygotowane

przez uczniów SP pod kierunkiem pani S. Margol i  pana A. Drzewieckiego

oraz wsparciu uczennic z gimnazjum, dzielili się opłatkiem wypowiadając piękne życzenia. Następnie spożywali tradycyjne wigilijne potrawy przy dźwiękach śpiewanych przez kolejne klasy kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.


12.12.2016 r.


Podsumowanie projektu edukacyjnego

"Aktywni na rzecz tolerancji"PROJEKT „AKTYWNI NA RZECZ TOLERANCJI”

POD HASŁEM „JA, TY, MY, WY, ONI – RÓŻNI ALE RÓWNI”

W GIMNAZJUM W IZBICY

REALIZOWALI UCZNIOWIE KLASY SPORTOWEJ – I C 


Problemem w naszej społeczności lokalnej jest odrzucenie, niezrozumienie i brak akceptacji dla ludzi niepełnosprawnych, a zwłaszcza ludzi z niepełnosprawnością umysłową, chorych na autyzm,

czy z zespołem Downa. Dlatego bardzo ważne jest aby nasi uczniowie mieli świadomość, że żadna niepełnosprawność nie umniejsza wartości człowieka. Wszyscy, mimo że różni są równi, a empatia

i zrozumienie są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne.

Cele projektu:

- przeciwdziałanie dyskryminacji ludzi niepełnosprawnych,

- eliminowanie uprzedzeń i stereotypów,

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań wobec niepełnosprawnych,

-integracja z dziećmi niepełnosprawnymi,

- przełamywanie barier emocjonalnych w kontaktach z ludźmi niepełnosprawnymi.


Adresatami projektu byli:

- uczniowie Zespołu Szkół w Izbicy oraz ich rodzice,

- dzieci i ich rodzice z Niepublicznego Przedszkola  Specjalnego w Krasnymstawie,

- społeczność lokalna


Działania podjęte w ramach projektu:

- wykonanie, na korytarzu szkolnym,  gazetki informującej o projekcie i o tolerancji,

- udział w integracyjnej zabawie andrzejkowej w przedszkolu specjalnym

w Krasnymstawie

- podsumowanie projektu w naszej szkole, na który uczniowie przygotowali dla gości występy taneczne, pokazy gimnastyczne oraz wspólne z gośćmi przygotowywali ozdoby świąteczne.

     Opiekunami projektu były: pani Anna Drygasiewicz - nauczycielka biologii

i wychowawczyni klasy I C oraz pani Małgorzata Dudzińska - nauczycielka plastyki

i zajęć artystycznych.

Nasi stypendyści programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”     W piątek, 9 grudnia, młodzież Lubelszczyzny prezentowała się w blasku fleszy na wielkiej scenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie odbywała się gala wręczenia stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego. To spektakularne wydarzenie zgromadziło grubo ponad tysiąc gości - wyróżnionych uczniów, rodziców oraz przedstawicieli szkół. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji samorządu wojewódzkiego. Zadania wręczenia certyfikatów stypendialnych dokonał wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, którego wspomógł radny Henryk Dudziak i dyrektorzy Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu.  Oprawa artystyczna  należała do muzykujących uczniów Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki"  z Bychawy.

     Program stypendialny  „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" skierowany

jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, uczestniczących

w konkursach pozaszkolnych oraz zaangażowanych w pracę na rzecz środowiska lokalnego.      W ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" przyznanych zostało przez Zarząd Województwa Lubelskiego 530 stypendiów,

w kwocie 400 zł miesięcznie  najzdolniejszym uczniom, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

    Spośród uczniów Gimnazjum w Izbicy warunki te spełniło czworo uczniów: Małgorzata Repeć i Paweł Płatek z klasy Ib oraz Olga Szałacha i Aleksandra Kowalska z klasy IIIa. Uczniowie ci, we współpracy z wybranymi przez siebie opiekunami dydaktycznymi, którymi są nauczyciele naszego gimnazjum, będą realizowali „Indywidualne plany rozwoju”. Opiekunami naszych stypendystów będą: Pani Marianna Roman i Pani Magdalena Bartosiak – nauczycielki matematyki oraz Pani Monika Nowosad – nauczycielka języka niemieckiego.

     Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                                                            B.T.


Święty Mikołaj u najmłodszych

w Szkole Podstawowej w Izbicy


,,Drogi święty Mikołaju, przybądź do nas, bo już czas.

                                   Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.’’


     Z tymi słowami na ustach i biciem małych serduszek trwało oczekiwanie najmłodszych uczniów ze szkoły w Izbicy. I stało się jak co roku …  Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach, tradycyjnie 6 grudnia przybył do naszej szkoły i odwiedził kolejno klasy 1-3. Jednak nie od razu obdarowywał podarunkami, gdyż każda z klas chciała

się przed nim zaprezentować i dać Mu również swoiste prezenty w postaci specjalnie dla Niego przygotowanych recytacji wierszy, śpiewanych piosenek. Na koniec,

to co najważniejsze, wszystkie dzieci zostały  obdarowane prezentami. Było bardzo miło. ,,Dziękujemy Ci święty Mikołaju i zapraszamy za  rok!"

J>C

XVI EDYCJA AKCJI

SZLACHETNA PACZKA


     PO RAZ KOLEJNY UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA.  MŁODZIEŻ JUŻ WE WRZEŚNIU OPRACOWAŁA PLAN DZIAŁAŃ, KTÓRE NALEŻAŁO PRZEPROWADZIĆ, ABY ZEBRAĆ JAK NAJWIĘKSZĄ KWOTĘ POZWALAJĄCĄ ZASPOKOIĆ POTRZEBY I MARZENIA WYBRANEJ RODZINY. POWODZENIE AKCJI WYMAGAŁO  ZAANGAŻOWANIA I  DUŻEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI WIELU OSÓB. POSZCZEGÓLNE KLASY  WŁĄCZYŁY SIĘ W ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY ORGANIZUJĄC KIERMASZE CIAST,  LOTERIĘ FANTOWĄ, SPRZEDAŻ CIASTECZEK RODZICOM, TURNIEJ SPORTOWY ORAZ ZBIÓRKĘ DATKÓW DO PUSZEK. W POROZUMIENIU Z PROBOSZCZAMI PARAFII, DO KTÓRYCH NALEŻĄ NASI UCZNIOWIE ZOSTAŁY TAKŻE ZORGANIZOWANE ZBIÓRKI PRZY KOŚCIOŁACH. AKCJĘ WSPARŁ SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZEKAZUJĄC DOCHÓD

ZE ZORGANIZOWANEJ PRZEZ SIEBIE DYSKOTEKI. WSZYSTKIE PRZEDSIĘWZIĘCIA CIESZYŁY SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM, O CZYM ŚWIADCZY ZEBRANA KWOTA: 2540, 88 ZŁ.

DZIĘKI TEMU MOGLIŚMY PRZYGOTOWAĆ PACZKĘ, W KTÓREJ ZNALAZŁA SIĘ ŻYWNOŚĆ, ŚRODKI CZYSTOŚCI, ODZIEŻ, POŚCIEL, A TAKŻE TAKIE SPRZĘTY JAK PRALKA CZY KUCHENKA GAZOWA, KTÓRE UŁATWIĄ RODZINIE CODZIENNE FUNKCJONOWANIE.

W PACZCE ZNALAZŁY SIĘ TAKŻE DROBNE PREZENTY DLA KAŻDEGO Z CZŁONKÓW RODZINY. MAMY NADZIEJĘ, ŻE PRZYNIOSŁY ONE WSZYSTKIM OBDAROWANYM RADOŚĆ, NADZIEJĘ

I WIARĘ W DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

J.P.

02.12.2016 r.


Smoki  z klasy ll a


Drugoklasiści przygotowali dla uczniów  klasy pierwszej przedstawienie pt.

,,Ucieczka smoków".


Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy po raz kolejny znaleźli się wśród najlepszych „plastyków”

w Polsce - w tym roku również zajęli I miejsce !!!

Poniżej przedstawiam fragmenty z relacji jaka ukazała się na stronie Zakładów Azotowych „Polickiej Polifoski” z Grupy Azoty nt. finału  konkursu VIII edycji "Chemia

w Rolnictwie" (https://polifoska.pl/wydarzenia/317-final-viii-edycji-konkursu-chemia-w-rolnictwie)


„Konkurs plastyczny „Chemia w rolnictwie" organizowany przez Grupę Azoty już od ośmiu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku udział wzięło 151 szkół, które nadesłały łącznie 851 prac. Kreatywność, pomysłowość i zmysł artystyczny uczniów po raz kolejny zaskoczył organizatorów. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się 28 listopada w Policach. Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej związanej z działalnością Grupy Azoty i obecnością jej produktów w rolnictwie. Jak co roku inicjatywa skierowana była do uczniów klas 1 - 3 z całej Polski.


Po burzliwej dyskusji komisja konkursowa wybrała sześć zwycięskich szkół

i 36 uczniów, którzy zostali zaproszeni do udziału w gali finałowej.

Spośród wszystkich uczestników komisja konkursowa wyłoniła laureatów w kategorii prac indywidualnych oraz zwycięskie szkoły.


Zwycięskie szkoły:

•I Miejsce i nagroda 5 000 zł na cele dydaktyczne - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Izbicy

•II Miejsce i nagroda 3 000 zł  - Szkoła Podstawowa w Rożnowie Nowogardzkim

•III Miejsce i nagroda 2 000 zł  - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

w Sławęcinie.


Laureaci konkursu:

•I Miejsce – Maja Olech

•II Miejsce -  Bartosz Chachuła

•III Miejsce – Łukasz Szpak


Wszyscy mali artyści wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, której towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Nagrody i dyplomy podczas oficjalnej części uroczystości wręczyli prezes zarządu dr Wojciech Wardacki  oraz wiceprezes zarządu Tomasz Panas.

W programie dwudniowej imprezy znalazła się także część nieoficjalna, a w niej: Teatr Rozmaitości Gwitajcie z przedstawieniem „Pchła Szachrajka”,  wizyta siatkarek KPS Chemik Police, spotkanie w Zakładowej Straży Pożarnej, gry, konkursy i dyskoteka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

w konkursie!”.


Nadmienię, iż na pełny sukces Szkoły Podstawowej w Izbicy oprócz wcześniej wymienionej laureatki Mai Olech kl. III, zapracowali pozostali nasi reprezentanci: Natasza Sieńczyk kl. II a, Ewelina Rzepkowska kl. II b, Szymon Stryjek kl. III, Patryk Dubaj kl. III, Amelia Sowa kl. III. Jeszcze raz gratuluję uczestnikom tak wspaniałego osiągnięcia i jednocześnie chcę podziękować w imieniu naszej szkoły Pani Joannie Nożyńskiej właścicielce prywatnej Firmy Handlowej „Nożyński”. Bez jej zaangażowania sukces ten byłby niemożliwy. To ona zgłosiła nasz zespół na konkurs oraz sponsorowała nam transport na miejsce wydarzenia - Police.


                             Dziękujemy serdecznie !!!                                                                 

   Joanna Czyż


    30.11. 2016 r. odbyły się w klasie III SP zajęcia  pt. "Tradycje i zwyczaje" Ich tematem przewodnim były wróżby andrzejkowe :)

J>CUMIEM PŁYWAĆ!


                         Zajęcia na Basenie (wrzesień - listopad 2016) - kontynuacja programu pod hasłem "Umiem pływać", organizowanym przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w MOSIR Krasnystaw. Nauka pływania naprawdę może być przyjemna

i sprawiać ogromną frajdę. Efekt uboczny to umiejętność pływania, który dzieci zaakceptowały z ogromnym zadowoleniem.

J>C

29.11.2016 r.


Andrzejki w klasie IIa


     Zgodnie z tradycją , 29 listopada w naszej klasie  nie zabrakło zabaw i wróżb.

Dzieci wróżyły i przepowiadały sobie przyszłość. Wszystkie przepowiednie traktowano

z przymrużeniem oka. Najważniejsze , że było przy tym dużo śmiechu. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i słodki poczęstunek.

     Na zajęciach technicznych uczniowie klasy III SP budowali łódeczki z łupin orzecha włoskiego .... Głównym tematem zajęć była "wyporność" - jak zbudować statek, który nie zatonie? Zabawa a zarazem poznanie zasad fizyki - efekt świetna zabawa :).

J>C


    Uczniowie klasy I-III brali udział w prelekcji przeprowadzonej przez  pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemoilogicznej w Krasnymstawie

na temat zagrożenia zdrowotnego spowodowanego czynnikami fizycznymi (hałas, promieniowanie RTG oraz uzależnienia od telefonu komórkowego, komputera

i odbiorników RTV).                                                                                                   J>C


10.11.2016 r.

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2016 r.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

07.11.2016 r.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY  I i II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Z LEKARZEM WETERYNARII PANIĄ MAGDALENĄ KURYŁO

04.11.2016 r.

POKAZY PRZYRODNICZE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     W dniu 24.10.2016 klasy I-III oglądały spektakl pt. "Jaś i Małgosia"

w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia,

który odbył się w KDK w Krasnymstawie.

20.10.2016 r.

Warzywa w roli głównej


     Wiedząc, że warzywa są bardzo zdrowe, uczniowie klasy II b robili sałatkę wielowarzywną. Wyposażeni w deseczki i noże  z wielkim zapałem kroili warzywa. Okazało się, że pojęcie ,,pokroić w kostkę’’, nie jest wcale takie oczywiste. Największym wyzwaniem było pokrojenie cebuli, która wycisnęła kilka łez. Po 30 minutach pracy powstała kolorowa sałatka. Nikogo nie trzeba było namawiać do degustacji, gdyż najbardziej smakuje samodzielnie przygotowany posiłek.   


Dzień Edukacji Narodowej


   Uroczysta akademia związana ze Świętem Edukacji Narodowej odbyła

się w naszej szkole 17 października br. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i  pracownicy Zespołu Szkół w Izbicy.

    Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy- Marianny Roman i nauczycielki j. polskiego- Anny Skardeckiej. Pani Barbara Talik - dyrektor szkoły - złożyła życzenia swoim współpracownikom oraz wręczyła nagrody i podziękowania za ich   zaangażowanie w życie szkoły

i społeczności lokalnej.


VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30.09.2016 r.

O czym szumi las ?


     Uczniowie klasy II a opuścili szkolne ławki i wybrali się na lekcję przyrody do lasu. Dzieci poznawały warstwową budowę lasu. Udało im się  zobaczyć i usłyszeć niektórych jego  mieszkańców. Zauważyły tropy dzika

i chyba lepiej,  że nie spotkały się z nim ,,oko w oko’’. Spacer był też okazją do wspólnej zabawy.


WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO LUBLINA

     22 września 2016r. uczniowie z klas I - III naszego Gimnazjum uczestniczyli

w wycieczce do Lublina. Gimnazjaliści zwiedzili Zamek Lubelski, Ogród Botaniczny UMCS oraz wzięli udział w 57. Pokazach Fizycznych w Instytucie Fizyki UMCS.

"Warzywne Cudaki"


     W pierwszej połowie września w klasie III odbyły się zajęcia tematyczne

o zdrowym odżywianiu. W czasie zajęć dzieci wykonywały różne "zjadliwe" "Warzywne Cudaki". Tak przygotowane warzywa smakują jeszcze bardziej ;)

J>C


   Śniadanie daje moc (w) klasie III


9 września klasa trzecia rozpoczęła dzień śniadankiem z ,,Energetycznych kanapeczek'', znalazŁy się w tu kanapki z dżemem, miodem, pasztecikiem

i swojskim twarożkiem. Dzień był pełen energii do pracy i zabawy.

J>C